Dobré dopoledne, dnes je neděle 18.8.2019
svátek slaví Helena,
zítra Ludvík
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

29 prehradal_010FOTOGALERIE: Voda v přehradě je stále vhodná ke koupání. Plavci se k ní však vrací více než nesměle. Naopak prostějovský aquapark si na návštěvnost stěžovat nemůže. Zatímco ve čtvrtek kolem třetí hodiny byl narvaný doslova k prasknutí, na pláži U Vrbiček u Plumlovské přehrady tou dobou bylo volného místa stále dost a dost. Na pláž U Lázničků pak dorazila jen hrstka nadšenců.

Horké počasí v závěru uplynulého týdne táhlo lidi k vodě. Už ve čtvrtek v prostějovském aquaparku padl letošní ná-vštěvnický rekord. „Během dne dorazilo zhruba dva tisíce tři sta návštěvníků,” informoval nás v pátek odpoledne správce prostějovského aquaparku Miloš Kaštil.
Naopak provozovatelé pláží u Plumlovské přehrady zatím spokojeností právě nezáří. „Lidé se na přehradu zatím fakticky nevrátili. Pár lidi si k nám cestu sice našlo. Jsou to naši letití hosté, které moc rádi vidíme. Zatím by se ale dali spočítat na prstech jedné ruky. Čím to je, nevím. Kvalita vody je podle mých informací celkem slušná. Možná už všichni mají doma na zahradách bazény nebo odjeli do Chorvatska,” uvažoval Miloš Láznička, provozovatel pláže a občerstvení U Lázničků.
Na protějším břehu Plumlovské přehrady panovala přece jen větší spokojenost. „Doufal jsem, že návštěvnost bude lepší, ale nestěžuji si. Když to srovnám se čtyřmi předchozími lety, tak je to pořád zlaté. Věřím, že o víkendu k nám zamíří podstatně více lidí než přes pracovní týden,” neztrácel optimismus provozovatel pláže U Vrbiček Radek Kocourek, který kromě tradičního zázemí na celou sezónu připravil pro děti například i nafukovací atrakce.
Jak se bude situace na přehradě vyvíjet, bude hodně záležet na kvalitě vody v nádrži. Informace o ní vám přineseme už v dalším vydání Prostějovského Večerníku.

Total Comments

  • Nezamyslice
  • Basic
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Kde jste byli/nebo budete na dovolené?

První volba: pondělí 12. srpen 2019 6:42

Poslední volba: neděle 18. srpen 2019 7:11

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pokácené stromy budou nahrazeny.

Už nějaký ten týden slouží chodcům i cyklistům podchod pod mostem v Olomoucké ulici. Kvůli této stavební investici ale muselo město nechat pokácet spoustu letitých stromů podél říčky Hloučely. Radnice ale zanedlouho vysadí stromy nové a k nim přibydou i tisíce keřových rostlin.

Naprosto směšný trest.

Senát Okresního soudu v Prostějově se minulé pondělí zabýval případem Jiřího Hrdličky, který jako řidič kamionu plně naloženého betonovými panely havaroval koncem ledna na dálnici u Prostějova. Policistům nadýchal tři promile alkoholu. Za jízdu v opilosti „vyfasoval“ pouhou podmínku!

Total Comments

Osobnost týdne

KONTAKT
32 kontakt
Nestárnoucí a dnes již legendární prostějovská rocková kapela se kromě jiných postarala v sobotu o kvalitní průběh Guláš Rock Festu na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě.

Total Comments

Číslo týdne

200 000
Vedení magistrátu počítá s nákupem dvou set tisíc kusů papírových kelímků, do kterých budou prodejci punče a dalších nápojů při vánočních trzích na náměstí T. G. Masaryka nalévat nápoje. Používání jiných kelímků bude zakázáno. Ekologie je holt na prvním místě...

Total Comments

Výrok týdne

„JE TADY HROZNÝ SMRAD, PŘIJĎTE SI TO VYFOTIT!“
Po pohnojení pole v blízkosti Určické ulice byla tamní obyvatelka natolik rozrušena, že při telefonátu do redakce Večerníku si neuvědomila, že smrad prostě fotit nelze...

Total Comments