Dobrý podvečer, dnes je sobota 17.8.2019
svátek slaví Petra,
zítra Helena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

29 hrdiboriceVIDEO: Postupnou pomoc několika desítek profesionálních a dobrovolných hasičů si v neděli 20. července vyžádal rozsáhlý požár pole připraveného ke žním u Hrdibořic. Podle prvních informací od několika volajících na lince tísňové pomoci došlo k rychlému rozhoření v konečném součtu až na plochu pětadvaceti hektarů.  

Operační středisko Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje k likvidaci nejprve vyslalo jednotky profesionálních hasičů z Prostějova, a to osádky dvou cisternových vozidel, za posílení dobrovolných hasičů z Vrahovice, Tovačova a Dubu nad Moravou. V následujícím čase je posílila ještě jednotka z Olomouce a také dobrovolníci z Vrbátek, celkově tak při požáru zasahovalo sedm cisternových vozidel. „Silný vítr nebezpečně rozšiřoval požár vzrostlým obilím, hoření bylo velmi nebezpečné a několikrát ohrožovalo i samotné hasiče s technikou. Pomocí nasazených děl  a hadicových hasebních proudů, ale někdy i samotných sil hasičů s lopatou, se zhruba po třech hodinách podařilo nebezpečnému běsnění sálavého žáru a plamenů zabránit,“ informoval www.vecernikpv.cz Zdeněk Hošák, tiskový mluvčí krajských hasičů.

Vše se naštěstí obešlo bez zranění. Podle prvotních součtů požár způsobil škodu v částce 800 tisíc korun. „Příčinu vzniku požáru v tuto chvíli na místě došetřuje hasičský vyšetřovatel, jednou z možných variant je i zahoření od techniky při sklizni,“ dodal Zdeněk Hošák. 
Čerpáno z www.hzsol.cz

 

Total Comments

  • Nezamyslice
  • Basic
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Kde jste byli/nebo budete na dovolené?

První volba: pondělí 12. srpen 2019 6:42

Poslední volba: sobota 17. srpen 2019 10:08

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pokácené stromy budou nahrazeny.

Už nějaký ten týden slouží chodcům i cyklistům podchod pod mostem v Olomoucké ulici. Kvůli této stavební investici ale muselo město nechat pokácet spoustu letitých stromů podél říčky Hloučely. Radnice ale zanedlouho vysadí stromy nové a k nim přibydou i tisíce keřových rostlin.

Naprosto směšný trest.

Senát Okresního soudu v Prostějově se minulé pondělí zabýval případem Jiřího Hrdličky, který jako řidič kamionu plně naloženého betonovými panely havaroval koncem ledna na dálnici u Prostějova. Policistům nadýchal tři promile alkoholu. Za jízdu v opilosti „vyfasoval“ pouhou podmínku!

Total Comments

Osobnost týdne

KONTAKT
32 kontakt
Nestárnoucí a dnes již legendární prostějovská rocková kapela se kromě jiných postarala v sobotu o kvalitní průběh Guláš Rock Festu na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě.

Total Comments

Číslo týdne

200 000
Vedení magistrátu počítá s nákupem dvou set tisíc kusů papírových kelímků, do kterých budou prodejci punče a dalších nápojů při vánočních trzích na náměstí T. G. Masaryka nalévat nápoje. Používání jiných kelímků bude zakázáno. Ekologie je holt na prvním místě...

Total Comments

Výrok týdne

„JE TADY HROZNÝ SMRAD, PŘIJĎTE SI TO VYFOTIT!“
Po pohnojení pole v blízkosti Určické ulice byla tamní obyvatelka natolik rozrušena, že při telefonátu do redakce Večerníku si neuvědomila, že smrad prostě fotit nelze...

Total Comments