Příjemnou noc, dnes je sobota 14.12.2019
svátek slaví Lýdie,
zítra Radana a Radan
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

29 hrdiboriceVIDEO: Postupnou pomoc několika desítek profesionálních a dobrovolných hasičů si v neděli 20. července vyžádal rozsáhlý požár pole připraveného ke žním u Hrdibořic. Podle prvních informací od několika volajících na lince tísňové pomoci došlo k rychlému rozhoření v konečném součtu až na plochu pětadvaceti hektarů.  

Operační středisko Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje k likvidaci nejprve vyslalo jednotky profesionálních hasičů z Prostějova, a to osádky dvou cisternových vozidel, za posílení dobrovolných hasičů z Vrahovice, Tovačova a Dubu nad Moravou. V následujícím čase je posílila ještě jednotka z Olomouce a také dobrovolníci z Vrbátek, celkově tak při požáru zasahovalo sedm cisternových vozidel. „Silný vítr nebezpečně rozšiřoval požár vzrostlým obilím, hoření bylo velmi nebezpečné a několikrát ohrožovalo i samotné hasiče s technikou. Pomocí nasazených děl  a hadicových hasebních proudů, ale někdy i samotných sil hasičů s lopatou, se zhruba po třech hodinách podařilo nebezpečnému běsnění sálavého žáru a plamenů zabránit,“ informoval www.vecernikpv.cz Zdeněk Hošák, tiskový mluvčí krajských hasičů.

Vše se naštěstí obešlo bez zranění. Podle prvotních součtů požár způsobil škodu v částce 800 tisíc korun. „Příčinu vzniku požáru v tuto chvíli na místě došetřuje hasičský vyšetřovatel, jednou z možných variant je i zahoření od techniky při sklizni,“ dodal Zdeněk Hošák. 
Čerpáno z www.hzsol.cz

 

Total Comments

  • Soledo
  • Lázně Slatinice
  • Zima PV
  • Kendrion
  • Praktik
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VNÍMÁTE DÍVKY, KTERÉ SI NECHÁVAJÍ PLATIT OD MUŽŮ ZA "OTROCTVÍ"?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Máme rozpočet i vyhlášky.

Důležité úterní jednání prostějovského zastupitelstva se nijak neprodlužovalo. Komunální politici celkem racionálně projednali a schválili nejdůležitější dokument města. Na světě je tak nejen rozpočet města Prostějov na rok 2020, ale i nové vyhlášky o hazardu, odpadu či psech.

I tak se dá vydělávat!

Nová móda se rozšiřuje mezi prostějovskými dívkami, které hodlají využívat nejen své přirozené krásy, ale i tvrdé povahy. Jak jinak než přes internet si našly přivýdělek, který je hodně za hranou mravního chování, nicméně nese to. A tak mladé holky poroučí mužům a inkasují „lehce“ vydělané peníze...

Total Comments

Osobnost týdne

ONDŘEJ HAVELKA

49 havelkaFenomenální zpěvák, herec a tanečník se ve čtvrtek představil se svým Melody Makers prostějovským fanouškům na prknech divadla. A jak jinak než především swingovou hudbou z třicátých let.

Total Comments

Číslo týdne

 3 528

Výtěžek z prodeje vlastnoručně vyrobených pamlsků při nedávném Restaurant Day věnoval PROSTĚJOVSKÝ Večerník psímu útulku Voříšek v Čechách pod Kosířem. Odměnou byl ve čtvrtek veselý psí štěkot.

Total Comments

Výrok týdne

„JDU SI ZAKOUŘIT, TO SE NEDÁ POSLOUCHAT!“

První náměstek prostějovského primátora Jiří Pospíšil si od výtek opozice musel dát během zastupitelstva nejednu „rauchpauzu“

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments