Dobrý podvečer, dnes je pondělí 19.8.2019
svátek slaví Ludvík,
zítra Bernard
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

29 billaJeště celý uplynulý týden mířili zákazníci do supermarketu Billa ve Wolkerově ulici. Zbytečně. U jeho vchodu si mohli akorát tak natlouct ústa o zavřené dveře a sledovat dělníky, jak z obchodu vynáší regály a další vybavení. Změna zanedlouho čeká prostějovský Interspar, v jehož prostorách bude fungovat Albert. Miliardovou transakci už předběžně posvětil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Snažili jsme se zjistit i další informace.

Loni v listopadu otevřela modernizovaná Billa v obchodním centru Zlatá brána. Od tohoto momentu byly dny nejstaršího prostějovského supermarketu zřejmě sečteny. Dalším důvodem konce obchoďáku ve Wolkerově ulici měly být také nevyhovující podmínky pro moderní nakupování. Supermarket, který na tomtéž místě působil už od začátku devadesátých let, naposledy otevřel v sobotu 12. července. Jaké bude další využití bývalého Dělnického domu, v tuto chvíli není známo. Jeho majitel by zde chtěl zachovat prodejnu potravin. 

Podobný veletoč ještě letos proběhne v Plumlovské ulici. Skončí zde tradiční Interspar, který vzápětí nahradí Albert. Této transakci už fakticky nic nestojí v cestě. „Nizozemská společnost Ahold, která provozuje obchody Albert, může koupit prodejny skupiny Spar. Ve čtyřech městech však bude muset Ahold své prodejny prodat,” uvedl Petr Rafaj, předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Ahold by se po odkoupení celkem 14 supermarketů a 36 hypermarketů skupiny Spar měl stát největším hráčem na tuzemském trhu.
Zajímalo nás, kdy konkrétně stávající bíločervený Interspar v Plumlovské ulici v Prostějově nahradí žlutomodrý Albert. „Rozhodnutí ÚOHS dosud není pravomocné. Z tohoto důvodu nebyla celá transakce dosud dokončena. K tomu by mělo dojít někdy ve druhé polovině tohoto roku. Do té doby nejsme oprávněni cokoliv komentovat,” reagovala v průběhu uplynulého týdne na naše dotazy tisková mluvčí Aholdu Judita Urbánková. Jaká bude jejich budoucnost, netuší ani současní zaměstnanci Intersparu. Podle některých z nich už v polovině září údajně čeká market velká inventura. Tuto informaci nám však nikdo oficiálně nepotvrdil.

29 interspar

Total Comments

  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Basic
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments