Dobré dopoledne, dnes je neděle 15.12.2019
svátek slaví Radana a Radan,
zítra Albína
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

29 billaJeště celý uplynulý týden mířili zákazníci do supermarketu Billa ve Wolkerově ulici. Zbytečně. U jeho vchodu si mohli akorát tak natlouct ústa o zavřené dveře a sledovat dělníky, jak z obchodu vynáší regály a další vybavení. Změna zanedlouho čeká prostějovský Interspar, v jehož prostorách bude fungovat Albert. Miliardovou transakci už předběžně posvětil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Snažili jsme se zjistit i další informace.

Loni v listopadu otevřela modernizovaná Billa v obchodním centru Zlatá brána. Od tohoto momentu byly dny nejstaršího prostějovského supermarketu zřejmě sečteny. Dalším důvodem konce obchoďáku ve Wolkerově ulici měly být také nevyhovující podmínky pro moderní nakupování. Supermarket, který na tomtéž místě působil už od začátku devadesátých let, naposledy otevřel v sobotu 12. července. Jaké bude další využití bývalého Dělnického domu, v tuto chvíli není známo. Jeho majitel by zde chtěl zachovat prodejnu potravin. 

Podobný veletoč ještě letos proběhne v Plumlovské ulici. Skončí zde tradiční Interspar, který vzápětí nahradí Albert. Této transakci už fakticky nic nestojí v cestě. „Nizozemská společnost Ahold, která provozuje obchody Albert, může koupit prodejny skupiny Spar. Ve čtyřech městech však bude muset Ahold své prodejny prodat,” uvedl Petr Rafaj, předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Ahold by se po odkoupení celkem 14 supermarketů a 36 hypermarketů skupiny Spar měl stát největším hráčem na tuzemském trhu.
Zajímalo nás, kdy konkrétně stávající bíločervený Interspar v Plumlovské ulici v Prostějově nahradí žlutomodrý Albert. „Rozhodnutí ÚOHS dosud není pravomocné. Z tohoto důvodu nebyla celá transakce dosud dokončena. K tomu by mělo dojít někdy ve druhé polovině tohoto roku. Do té doby nejsme oprávněni cokoliv komentovat,” reagovala v průběhu uplynulého týdne na naše dotazy tisková mluvčí Aholdu Judita Urbánková. Jaká bude jejich budoucnost, netuší ani současní zaměstnanci Intersparu. Podle některých z nich už v polovině září údajně čeká market velká inventura. Tuto informaci nám však nikdo oficiálně nepotvrdil.

29 interspar

Total Comments

  • Soledo
  • Lázně Slatinice
  • Zima PV
  • Kendrion
  • Praktik
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VNÍMÁTE DÍVKY, KTERÉ SI NECHÁVAJÍ PLATIT OD MUŽŮ ZA "OTROCTVÍ"?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Máme rozpočet i vyhlášky.

Důležité úterní jednání prostějovského zastupitelstva se nijak neprodlužovalo. Komunální politici celkem racionálně projednali a schválili nejdůležitější dokument města. Na světě je tak nejen rozpočet města Prostějov na rok 2020, ale i nové vyhlášky o hazardu, odpadu či psech.

I tak se dá vydělávat!

Nová móda se rozšiřuje mezi prostějovskými dívkami, které hodlají využívat nejen své přirozené krásy, ale i tvrdé povahy. Jak jinak než přes internet si našly přivýdělek, který je hodně za hranou mravního chování, nicméně nese to. A tak mladé holky poroučí mužům a inkasují „lehce“ vydělané peníze...

Total Comments

Osobnost týdne

ONDŘEJ HAVELKA

49 havelkaFenomenální zpěvák, herec a tanečník se ve čtvrtek představil se svým Melody Makers prostějovským fanouškům na prknech divadla. A jak jinak než především swingovou hudbou z třicátých let.

Total Comments

Číslo týdne

 3 528

Výtěžek z prodeje vlastnoručně vyrobených pamlsků při nedávném Restaurant Day věnoval PROSTĚJOVSKÝ Večerník psímu útulku Voříšek v Čechách pod Kosířem. Odměnou byl ve čtvrtek veselý psí štěkot.

Total Comments

Výrok týdne

„JDU SI ZAKOUŘIT, TO SE NEDÁ POSLOUCHAT!“

První náměstek prostějovského primátora Jiří Pospíšil si od výtek opozice musel dát během zastupitelstva nejednu „rauchpauzu“

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments