Dobrý večer, dnes je sobota 25.1.2020
svátek slaví Miloš,
zítra Zora
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

42 odpadNebýt vykulených očí držovických občanů, byl by to skutečně dobrý vtip! Administrativní chybou obdrželi lidé ze sousední obce od prostějovského magistrátu písemnou výzvu, aby zaplatili šest set korun za odvoz komunálního odpadu v Prostějově!

„Je to prostě tak a považuji to za velice nešťastnou chybu. Firma, která pro náš magistrát obstarává písemnou komunikaci s občany, odeslala všem Prostějovanům upozornění, že se blíží třicátý červen, a s tím i povinnost zaplatit poplatek za odvoz komunálního odpadu. Tento dopis ale odešel, bůhvíproč, i více než dvěma stovkám držovických občanů,“ šokoval Večerník Miroslav Pišťák, primátor Prostějova. Jeho slova potvrdila i starostka Držovic. „Já myslím, že to bylo více než dvěma stovkám našich občanů. To, že mám zaplatit za prostějovský odpad, jsem dostala i já! Bylo z toho pozdvižení v celé obci. Je vidět, že Prostějov po nás stále touží,“ brala vše s humorem Blanka Kolečkářová.
Až o pár dní později se vysvětlilo, že šlo o omyl, a že v databázi se nevysvětlitelným způsobem objevily i osm let staré adresy držovických, dříve prostějovských občanů. „Firma, která nám písemnou komunikaci zajišťuje, byla zřejmě přespříliš horlivá. Držovickým občanům se ale okamžitě omluvila,“ konstatoval prostějovský primátor Miroslav Pišťák.

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments