Dobré ráno, dnes je neděle 12.7.2020
svátek slaví Bořek,
zítra Markéta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

42 odpadNebýt vykulených očí držovických občanů, byl by to skutečně dobrý vtip! Administrativní chybou obdrželi lidé ze sousední obce od prostějovského magistrátu písemnou výzvu, aby zaplatili šest set korun za odvoz komunálního odpadu v Prostějově!

„Je to prostě tak a považuji to za velice nešťastnou chybu. Firma, která pro náš magistrát obstarává písemnou komunikaci s občany, odeslala všem Prostějovanům upozornění, že se blíží třicátý červen, a s tím i povinnost zaplatit poplatek za odvoz komunálního odpadu. Tento dopis ale odešel, bůhvíproč, i více než dvěma stovkám držovických občanů,“ šokoval Večerník Miroslav Pišťák, primátor Prostějova. Jeho slova potvrdila i starostka Držovic. „Já myslím, že to bylo více než dvěma stovkám našich občanů. To, že mám zaplatit za prostějovský odpad, jsem dostala i já! Bylo z toho pozdvižení v celé obci. Je vidět, že Prostějov po nás stále touží,“ brala vše s humorem Blanka Kolečkářová.
Až o pár dní později se vysvětlilo, že šlo o omyl, a že v databázi se nevysvětlitelným způsobem objevily i osm let staré adresy držovických, dříve prostějovských občanů. „Firma, která nám písemnou komunikaci zajišťuje, byla zřejmě přespříliš horlivá. Držovickým občanům se ale okamžitě omluvila,“ konstatoval prostějovský primátor Miroslav Pišťák.

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Uzavírka zatím bez problémů.

Už druhým týdnem je v platnosti uzavírka jedné z nejfrekventovanějších ulic v Prostějově. Zatímco dělníci už pracují na rekonstrukci povrchu vozovky na Vápenici, doprava v centru Prostějova nijak nekolabuje a řidiči v klidu využívají objízdných tras. Jen aby to tak vydrželo.

Místo basy podmínka.

Vrchní soud v Olomouci byl zcela jiného názoru než Krajský soud v Brně. Bývalý předseda mládežnického hokejového klubu LHK Jestřábi spolek Michal Tomiga uspěl u odvolacího soudu, který mu za dotační podvod ve známé kauze změnil pětiletý nepodmíněný trest na tříletou podmínku.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Jiří Vrba

Nestor pivínské zábavy se stal Největším Hanákem! Divadelník ze spolku Větřák Jiří Vrba dosáhl vítězství v prestižní anketě vyhlašované Hanáckou Kyselkou.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

100


Další „stovkařce“ v Prostějově přišel osobně poblahopřát první náměstek primátora Jiří Pospíšil. Paní Božena Zikušková oslavila kulaté narozeniny v plné svěžesti a pohodě.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„JAK MŮŽETE VYCHOVÁVAT DĚTI, KDYŽ OBA FETUJETE A KRADETE?!“

Soudce Okresního soudu v Prostějově Petr Vrtěl se v případě Ondřeje Smékala přiklonil k nejvyššímu možnému trestu, tedy dvouletému trestu domácího vězení.

Total Comments

-