Dobré poledne, dnes je pondělí 25.5.2020
svátek slaví Viola,
zítra Filip
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

02 krasickaTolik ostrých slov se nesesypalo ještě na žádnou dopravní stavbu v Prostějově. Terčem kritiky se stal nedávno dostavěný rondel v Krasické ulici, který se má stát součástí spojky mezi Anglickou ulicí a jižním kvadrantem. „Je to fušeřina,“ láteří řidiči.

Popravdě řečeno, nejnovější kruhová křižovatka v Prostějově je absolutně nepřehledná, zmatkují zde řidiči aut a dokonce i cyklisté. Ani chodci nevědí, ve kterých místech správně přecházet vozovku. „Ten rondel má hrozný tvar, není správě označen, takže už několikrát se stalo, že řidiči vjeli do protisměru nebo se na okruhu potkali čelem proti sobě! Je toto normální? Já osobně, když jsem k němu přijel poprvé od Drozdovic, jsem zabočil hned doleva na jižní kvadrant. Až po chvíli jsem zjistil, že jsem vjel do jednosměrné komunikace, ale označena nijak nebyla. Řidiče to prostě svádí,“ svěřil se Večerníku Tomáš Novák z Prostějova. Další řidiči lamentují nad kvalitou odvedené práce stavební firmou. „Nový asfalt není rovně napojen na ten starý, jsou tu hrboly a kanály jsou tak pět až deset centimetrů pod úrovní komunikací. Navíc nový asfalt se na mnohých místech drolí. Je to fušeřina,“ ulevil si Ladislav Procházka z Krasic.
Během uplynulého týdne se Večerníku nepodařilo vzhledem k dovoleným mnoha kompetentních osob zajistit odpovídající reakci. „Abych pravdu přiznala, já jsem ještě po novém rondelu v Krasicích nejela, ale určitě to hned napravím. Těžko v tuto chvíli něco hodnotit, ale námitky občanů prověřím,“ sdělila pouze Večerníku Alena Rašková, první náměstkyně primátora, která je na radnici zodpovědná za dopravu v Prostějově.{jcomments off}

Total Comments

 • Bezruč
 • Lexinka
 • Mobil 4U
 • Koupelny RP
 • MJM Krmiva
 • interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co říkáte na opětovné odložení rekonstrukce Vrahovické ulice?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vlna zájmu.

Obrovský zájem vyvolal příběh nemocné holčičky, která trpí epilepsií, vzácnou genetickou vadou a prošla si také dětskou mozkovou obrnou. Po zveřejnění v minulém vydání jsme zaregistrovali několik dárců, kteří chtěli rodičům tříapůlroční Lexinky pomoci. Sbírka proběhla i mezi členy redakce a přidali se k nám také manželé Černoškovi, načež došlo k předání více jak třiceti tisíc korun.

Opět bez tiskovky.

Přestože byl nouzový stav ukončen a v platnost už vešla další a další rozvolňovací opatření v souvislosti s obavami před nákazou Covid-19, prostějovští radní po svém úterním jednání opět zrušili tiskovou konferenci s novináři. Ve snaze zjistit informace o práci konšelů je tak nejen Večerník stále odkázán na e-mail či telefon...

Total Comments

Osobnost týdne

Miroslav Hochvald

Starosta Bílovic-Lutotína byl nepravomocně odsouzen za trestný čin z nedbalosti, kdy se loni v březnu zabila po pádu do sklepa v obecní budově sedmadvacetiletá žena. Třicetiměsíční trest má však tříletou podmínku a jeho součástí není zákaz výkonu zastupitelské funkce. Hochvald tak zůstává ve funkci.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

8 000 000


Od minulého úterý už může veřejnost vkročit do zrekonstruovaného Bezručova červeného domku v Kostelci na Hané. Oprava domu slavného básníka stála krajskou kasu osm milionů korun.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„VEČER BYL UNAVENÝ, USNUL TADY NA KANAPI A UŽ SE NEPROBUDIL…“

Takto okomentoval smutnou událost ve Vrahovické ulici v Prostějově, kde zemřel padesátiletý muž, jeden ze zaměstnanců autoopravny.

Total Comments