Příjemnou noc, dnes je pátek 18.10.2019
svátek slaví Lukáš,
zítra Michaela
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

02 krasickaTolik ostrých slov se nesesypalo ještě na žádnou dopravní stavbu v Prostějově. Terčem kritiky se stal nedávno dostavěný rondel v Krasické ulici, který se má stát součástí spojky mezi Anglickou ulicí a jižním kvadrantem. „Je to fušeřina,“ láteří řidiči.

Popravdě řečeno, nejnovější kruhová křižovatka v Prostějově je absolutně nepřehledná, zmatkují zde řidiči aut a dokonce i cyklisté. Ani chodci nevědí, ve kterých místech správně přecházet vozovku. „Ten rondel má hrozný tvar, není správě označen, takže už několikrát se stalo, že řidiči vjeli do protisměru nebo se na okruhu potkali čelem proti sobě! Je toto normální? Já osobně, když jsem k němu přijel poprvé od Drozdovic, jsem zabočil hned doleva na jižní kvadrant. Až po chvíli jsem zjistil, že jsem vjel do jednosměrné komunikace, ale označena nijak nebyla. Řidiče to prostě svádí,“ svěřil se Večerníku Tomáš Novák z Prostějova. Další řidiči lamentují nad kvalitou odvedené práce stavební firmou. „Nový asfalt není rovně napojen na ten starý, jsou tu hrboly a kanály jsou tak pět až deset centimetrů pod úrovní komunikací. Navíc nový asfalt se na mnohých místech drolí. Je to fušeřina,“ ulevil si Ladislav Procházka z Krasic.
Během uplynulého týdne se Večerníku nepodařilo vzhledem k dovoleným mnoha kompetentních osob zajistit odpovídající reakci. „Abych pravdu přiznala, já jsem ještě po novém rondelu v Krasicích nejela, ale určitě to hned napravím. Těžko v tuto chvíli něco hodnotit, ale námitky občanů prověřím,“ sdělila pouze Večerníku Alena Rašková, první náměstkyně primátora, která je na radnici zodpovědná za dopravu v Prostějově.{jcomments off}

Total Comments

  • GJW
  • ME korfbal
  • Dyne
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RESTAURACI U CÍSAŘSKÉ CESTY?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Makají jako o život.

Celkovou uzavírku Plumlovské a Blahoslavovy ulice pochopitelně provázejí výrazné dopravní komplikace v centru Prostějova, ovšem stavební dělníci pokračují ve frézování staré vozovky a pokládce nového asfaltového koberce ve zrychleném tempu. Takže nám řidičům nezbývá než to ještě jeden týden vydržet!


Bydlení na „Sušilce“ nezlevní.

Poté, co Večerník v přechozích vydáních popsal a zveřejnil skutečnosti o naprosto nevyhovujících bytech v nově postaveném domě v Sušilově ulici, navíc za nehorázné nájemné až 11 tisíc korun, jsme čekali vstřícný krok prostějovských radních. Ti ale novým nájemníkům mírnější podmínky nenabídnou...


Total Comments

Osobnost týdne

VÁCLAV HUDEČEK
41 hudecek
Stálice českého koncertního umění a fenomenální houslový virtuos potěšil svým sobotním představením na zámku v Konici především fajnšmekry vážné hudby.

Total Comments

Číslo týdne

 1 426
Přesně tolik lidí je nyní aktuálně na Prostějovsku v registru nezaměstnaných. Je to o pětatřicet lidí méně než na konci předchozího měsíce, což znamená, že podíl nezaměstnaných se ve zdejším regionu stále drží pod dvěma procenty.


Total Comments

Výrok týdne

„MAJÍ ŠTĚSTÍ, ŽE JSEM TAM NEBYL. OKAMŽITĚ BYCH CELOU SLAVNOU KOMISI ROZPUSTIL!“

Primátor Prostějova František Jura nechápe, jak speciální komise mohla vybrat tak hnusný „pomník“ E. Husserla

Total Comments