Dobrý večer, dnes je pátek 25.9.2020
svátek slaví Zlata,
zítra Andrea
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

02 krasickaTolik ostrých slov se nesesypalo ještě na žádnou dopravní stavbu v Prostějově. Terčem kritiky se stal nedávno dostavěný rondel v Krasické ulici, který se má stát součástí spojky mezi Anglickou ulicí a jižním kvadrantem. „Je to fušeřina,“ láteří řidiči.

Popravdě řečeno, nejnovější kruhová křižovatka v Prostějově je absolutně nepřehledná, zmatkují zde řidiči aut a dokonce i cyklisté. Ani chodci nevědí, ve kterých místech správně přecházet vozovku. „Ten rondel má hrozný tvar, není správě označen, takže už několikrát se stalo, že řidiči vjeli do protisměru nebo se na okruhu potkali čelem proti sobě! Je toto normální? Já osobně, když jsem k němu přijel poprvé od Drozdovic, jsem zabočil hned doleva na jižní kvadrant. Až po chvíli jsem zjistil, že jsem vjel do jednosměrné komunikace, ale označena nijak nebyla. Řidiče to prostě svádí,“ svěřil se Večerníku Tomáš Novák z Prostějova. Další řidiči lamentují nad kvalitou odvedené práce stavební firmou. „Nový asfalt není rovně napojen na ten starý, jsou tu hrboly a kanály jsou tak pět až deset centimetrů pod úrovní komunikací. Navíc nový asfalt se na mnohých místech drolí. Je to fušeřina,“ ulevil si Ladislav Procházka z Krasic.
Během uplynulého týdne se Večerníku nepodařilo vzhledem k dovoleným mnoha kompetentních osob zajistit odpovídající reakci. „Abych pravdu přiznala, já jsem ještě po novém rondelu v Krasicích nejela, ale určitě to hned napravím. Těžko v tuto chvíli něco hodnotit, ale námitky občanů prověřím,“ sdělila pouze Večerníku Alena Rašková, první náměstkyně primátora, která je na radnici zodpovědná za dopravu v Prostějově.{jcomments off}

Total Comments

  • Hradišťan
  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-