Dobré ráno, dnes je středa 16.1.2019
svátek slaví Ctirad,
zítra Drahoslav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

A je to tady! Už druhým rokem propíraná kauza okolo veřejných zakázek na informační technologie, která koneckonců srazila vaz i bývalému místostarostovi Prostějova Pavlu Drmolovi a šéfovi odboru informačních technologií Leu Schlattauerovi, má další pokračování. Zřejmě totiž i dnes pokračují podivné čachry a upřednostňování jednoho jediného dodavatele výpočetní techniky a příslušenství pro magistrát! Minulý týden už došla trpělivost primátorovi města Miroslavu Pišťákovi, který novinářům oznámil, že v souvislosti se zakázkami na informační technologie podal trestní oznámení. Zatím na neznámého pachatele...


„Statutární město Prostějov, zastoupené mou osobou jako primátorem, podává orgánům činným v trestním řízení k prověření oznámení o skutečnostech, nasvědčujících tomu, že z jednání dosud neznámého pachatele mohlo dojít ke spáchání trestného činu podvodu. Jeho následkem měla městu Prostějovu vzniknout škoda v pravděpodobné výši okolo čtyř set tisíc korun,“ překvapil na středeční tiskové konferenci Rady města Miroslav Pišťák, primátor Prostějova. Jak dodal, trestní oznámení podal na Policii České republiky v Prostějově a také na Okresním státním zastupitelství. „Více se k této záležitosti nebudu vyjadřovat, a pokud mi položíte na toto téma otázku, nebudu odpovídat. A to v zájmu toho, abych neovlivňoval některými prohlášeními průběh trestního řízení,“ dodal Pišťák. „Je ale potřeba, aby veřejnost v tuto chvíli věděla, proč podávám toto trestní oznámení. Na posledním jednání Rady města společně se členy komise pro informační technologie bylo konstatováno, že městu Prostějov byla realizací jedné z veřejných zakázek, a to dodávky aktivních prvků a záložních zdrojů, způsobena výše uvedená škoda. Podle našeho společného názoru došlo k ovlivnění zakázky na výběr dodavatele uvedeného zboží,“ uzavřel toto téma prostějovský primátor.

Večerník zjišťoval k této události další informace i z jiných zdrojů. A víme, co konkrétně bylo příčinou razantního rozhodnutí primátora Miroslava Pišťáka! Tématu se tak budeme věnovat i v příštím čísle...

Total Comments

 • TK Plus
 • Pojd hrat hokej
 • Čechy pod Kosířem
 • Vernisáž
 • Moda Pv
 • sida
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ VE STYLOVÉ RESTAURACI TUNING BAR?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Otevřená srdce Prostějovanů.

Sobotní charitativní ples s názvem Pomáháme tancem znovu po roce dokázal, že Prostějované mají stále hodně otevřená srdce a dokáží pomoci lidem v nouzi. Organizátoři akce, jež si vzpomněla i na 100. výročí Československa, opět vybrali desítky tisíc korun, které poputují potřebným.

V drogách jela i úřednice.

Mezi sedmi obviněnými po historicky největší policejní razii na protidrogové scéně během prosince loňského roku v Prostějově je také úřednice magistrátu! Jakmile se zjistilo, že dáma z odboru IT byla členkou drogového gangu, vedení radnice ji okamžitě propustilo ze svých služeb..

Total Comments

Osobnost týdne

LEONA MACHÁLKOVÁ

 
02 ples46Hlavní hvězdou tradičního Městského plesu, který se konal uplynulý pátek, byla tato stále půvabná rodačka z nedalekého Přerova. Svým zpěvem potěšila stovky návštěvníků uvedené zahajovací akce celé plesové sezóny v Prostějově.
PAVLA ASCHENBRENNEROVÁ

Total Comments

Číslo týdne

 17 300 000

Už zítra při mimořádném jednání chtějí prostějovští zastupitelé v první fázi schválit a rozdělit přes sedmnáct milionů korun v rámci dotací sportovním klubům ve městě. Nejvíce, tedy pět milionů korun, obdrží prvoligoví hokejoví Jestřábi.

Total Comments

Výrok týdne

„NAPSALI JSME SI ASI TŘICET ZPRÁV, VŠECHNY JSME ALE SMAZALI! KAŽDÝ JSME TOTIŽ TEHDY MĚLI JEŠTĚ JINÝ VZTAH!“


Současná přítelkyně Radima Žondry Žaneta Zelená se u soudu hodně snažila pro muže obviněného z přepadení tenistky Petry Kvitové poskytnout potřebné alibi

Total Comments