Dobré odpoledne, dnes je středa 24.4.2019
svátek slaví Jiří,
zítra Marek
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

A je to tady! Už druhým rokem propíraná kauza okolo veřejných zakázek na informační technologie, která koneckonců srazila vaz i bývalému místostarostovi Prostějova Pavlu Drmolovi a šéfovi odboru informačních technologií Leu Schlattauerovi, má další pokračování. Zřejmě totiž i dnes pokračují podivné čachry a upřednostňování jednoho jediného dodavatele výpočetní techniky a příslušenství pro magistrát! Minulý týden už došla trpělivost primátorovi města Miroslavu Pišťákovi, který novinářům oznámil, že v souvislosti se zakázkami na informační technologie podal trestní oznámení. Zatím na neznámého pachatele...


„Statutární město Prostějov, zastoupené mou osobou jako primátorem, podává orgánům činným v trestním řízení k prověření oznámení o skutečnostech, nasvědčujících tomu, že z jednání dosud neznámého pachatele mohlo dojít ke spáchání trestného činu podvodu. Jeho následkem měla městu Prostějovu vzniknout škoda v pravděpodobné výši okolo čtyř set tisíc korun,“ překvapil na středeční tiskové konferenci Rady města Miroslav Pišťák, primátor Prostějova. Jak dodal, trestní oznámení podal na Policii České republiky v Prostějově a také na Okresním státním zastupitelství. „Více se k této záležitosti nebudu vyjadřovat, a pokud mi položíte na toto téma otázku, nebudu odpovídat. A to v zájmu toho, abych neovlivňoval některými prohlášeními průběh trestního řízení,“ dodal Pišťák. „Je ale potřeba, aby veřejnost v tuto chvíli věděla, proč podávám toto trestní oznámení. Na posledním jednání Rady města společně se členy komise pro informační technologie bylo konstatováno, že městu Prostějov byla realizací jedné z veřejných zakázek, a to dodávky aktivních prvků a záložních zdrojů, způsobena výše uvedená škoda. Podle našeho společného názoru došlo k ovlivnění zakázky na výběr dodavatele uvedeného zboží,“ uzavřel toto téma prostějovský primátor.

Večerník zjišťoval k této události další informace i z jiných zdrojů. A víme, co konkrétně bylo příčinou razantního rozhodnutí primátora Miroslava Pišťáka! Tématu se tak budeme věnovat i v příštím čísle...

Total Comments

  • Taneční čaje
  • Zagorová v Prostějově
  • Galerie
  • Ceny Kultury
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V MOTORESTU U KOLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chvályhodný počin.

Přesně 251 velikonočních beránků nabídla středeční charitativní akce v Národním domě v Prostějově, kterou každoročně pořádá Rotary klub. Jak jsme zjistili, část krasavců byla přímo na místě prodána, zbývající originální kousky putovaly do sociálních ústavů a domovů.

Smrt pohřešovaného.

V minulém vydání Večerníku jsme zveřejnili policejní pátrací relaci po pohřešovaném seniorovi z Olšan u Prostějova. Sedmdesátiletý muž odjel osobním vozidlem k lékaři a slehla se po něm zem.
Na začátku minulého týdne přišla krutá zpráva. Důchodce byl nalezen mrtev v okrese Olomouc...

Total Comments

Osobnost týdne

HARLEJ
16 harlej 1
Pražská skupina vznikla v roce 1995 a za tu dobu si její dravé rockové písničky našly tisíce fanoušků. Svérázní muzikanti potěšili prostějovské fandy uplynulý čtvrtek večer v sále Společenského domu.

Total Comments

Číslo týdne

103
Josefa Schlesingerová spatřila světlo světa 19. dubna 1916. Na Velký pátek tak oslavila neuvěřitelné 103. narozeniny a stala se nejstarší obyvatelkou Prostějova. Vitální a stále čiperná dáma maturovala na obchodní akademii a celý život pracovala jako účetní. Dnes žije u své dcery.

Total Comments

Výrok týdne

„VEČERNÍK PRÝ VÍ VŠECHNO. TAKŽE URČITĚ VÍTE, ŽE MÁM FAKT HROZNOU ŽÍZEŇ!“

Jeden z dobře známých bezdomovců na náměstí T. G. Masaryka oslovil redaktora Večerníku se žádostí o finanční podporu na zakoupení krabicového vína.

Total Comments