Hodně slibně začal zápas prostějovského Eskáčka se sedmou Vlašimí. Tým Pavla Šustra dvakrát vedl. Ovšem hosté vždy skóre dorovnali. Ve druhé půli navíc postupně odskočili na rozdíl tří branek. Hrozivě vypadající výsledek už se podařilo jen kosmeticky upravit Balovi na konečných 3:5 z pohledu Prostějova.

Začátek přitom vypadal mnohem lépe pro Prostějov. Byl aktivnější, více na balónu a častěji střílel. Zkoušel to například Spáčil, několikrát zahrozil Jurásek a taky Zaltohlávek. Po jeho další šanci se eskáčko ujalo vedení 1:0 poté, co prostějovská jedenáctka využila nahrávku Koudelky. Ve 12. minutě však hosté srovnali, když se tvrdou ranou o tyč prosadil Průcha. Totéž se brzy opakovalo: tedy aktivita Prostějova, vstřelení branky a pak vlašimské vyrovnání. Tentokrát Zlatohlávek tečoval střílený míč ze strany – 2:1. Vedení tentokrát vydrželo Prostějovu déle, i když po propadu Baly mohlo být zle. Nicméně o srovnání se postaral až ve 38. minutě Janda, když narážečku zúročil v přesnou střelu z osy hřiště. Eskáčko nicméně stále častěji střílelo. Dobrý pokus vyslal Koudelka, ale nebyl zcela přesný. V samém závěru poločasu naopak zahrozili hosté, když Mucha jen se štěstím zvládl situaci po rohovém kopu.

Druhý poločas měl rozhodnout. A také rozhodl. Jenže ne k radosti eskáčka. V 50. minutě totiž sice Píchal dorazil střelu Matouška z úhlu, mělo se tak ale stát až poté, co brankář míč držel. Branka tak nebyla uznána. V 56. minutě trefil Koudelka další svou pověstnou ránou roh brány z boku. Krátce poté po gólu volala krásná akce rozehrávajícího Spáčila, centrujícího Machynka a zakončujícího Matouška. Hodně střel ale taky hosté zblokovali. A nakonec se dočkali: Bassey s první šancí neuspěl, ale v 71. minutě obkroužil půlku domácích a z výběhu trefil přesně – 2:3. Aby toho nebylo málo, v 85. minutě Zinhasovič trefil do protipohybu brankáře – 2:4. A bylo ještě hůře: krátce poté totiž po tlaku domácích srazil míč do vlastní sítě Sečkář. Prostějov poté vyvinul ohromný tlak, střílel, odkud to jen šlo. Nicméně, prosadil se pouze Roman Bala po přistrčení od Zapletala – 3:5. Na další úpravy výsledku už ale domácí, vzdor pětiminutovému nastavení, čas neměli. A zaznamenali tak letos první prohru.

FORTUNA:Národní liga, 16. kolo

1. SK Prostějov – FC Sellier & Bellot Vlašim

3:5 (2:2)

Branky: 9. a 21. Zlatohlávek, 88. Bala – 12. Průcha, 38. Janda, 71. Bassey, 85. Zinhasovič, 86. Sečkář (vlastní). Rozhodčí: Adámková – Dohnálek, Pfeifer. Žluté karty: 30. Koudelka – 31. Průcha, 64. Ruml. Vývoj zápasu: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 2:5, 3:5.

Sestava Prostějova: Mucha – Machynek (78. Langer), Bala, Sus (C), Stříž (78. Sečkář) – Matoušek, Kopřiva, Spáčil, Jurásek (64. Zapletal) – Zlatohlávek (40. Píchal), Koudelka. Trenér: Pavel Šustr.

Sestava Vlašimi: Markovič – Broukal, J. Štochl, P. Breda – Blecha, Průcha, Zinhasović, Janda (C) – Jurásek (63. Ruml) – Červenka (88. Firbacher), Bassey (90+1. Zukal). Trenér: Daniel Šmejkal.

Statistiky zápasu z rozhledny:

1.SK Prostějov – FC Sellier & Bellot Vlašim 3:5 (2:2)

Sestava Prostějova: Mucha - Stříž, Sus, Bala, Machynek, Jurásek, Spáčil, Kopřiva, Matoušek, Koudelka, Zlatohlávek

Branky: 9. a 21. Zlatohlávek, 88. Bala

Střely na branku: 11

Střely mimo branku: 9

Rohové kopy: 13

Žluté karty: 30. Koudelka

Střídání: 40. Píchal za Zlatohlávka, 64. Zapletal za Juráska, 78. Sečkář za Stříže, 78. Langer za Machynka

Trenér: Pavel Šustr

Sestava Vlašim: Markovič - Breda,  Štochl, Broukal, Janda, Zinhasovič, Průcha, Blecha, Jurásek, Bassey, Červenka

Branky: 12. Průcha, 38. Janda, 71. Bassey, 85. Zinhasovič, 86. Sečkář vlastní

Střely na branku: 7

Střely mimo branku: 7

Rohové kopy: 5

Žluté karty: 31. Průcha, 64. Ruml

Střídání: 63. Ruml za Juráska, 88. Firbacher za Červenku, 90.(+1) Zukal za Basseye

Trenér: Daniel Šmejkal

Rozhodčí: Adámková – Dohnálek, Pfeifer

Hráno bez diváků

FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA

Dohrávka 14. kola: Hradec Králové – Jihlava 4:0 (1:0). Branky: 18. Vedral vlastní, 49. Donát, 58. Vlkanova, 60. Prekop. Žluté karty: 27. Leibl – 49. Číž, 51. Patrák.

16. kolo: Ústí nad Labem – Táborsko 0:0 (0:0). Žluté karty: 77. Strada, 90+2. Bílek – 44. Pinc, 57. Provazník, 61. Tolno, 78. Almeida * Blansko – Varnsdorf 2:0 (1:0). Branky: 49. Vlachovský, 86. Kopičár. Žluté karty: 10. Žák, 77, Aggoun – 42. Hasil, 63. Zbrožek, 89. Kouřil * Třinec – Dukla Praha 2:2 (1:0). Branky: 15. Samiec, 60. Puchel – 86. Šebrle, 87. Omasta (vlastní). Žluté karty: 20. Omasta, 49. Habusta – 41. Faleye, 59. Fišl * Prostějov – Vlašim 3:5 (2:2) * Vyšehrad – Chrudim 0:4 (0:2). Branky: 84. a 90+2. Mužík, 41. Kafka vlastní, 45+3. Kang-hjon. Žluté karty: 22. Černý, 73. a 80. Jakab, 79. Egert – 43. Kang-hjon, 82. Breda. Červená karta: 80. Jakab * Hradec Králové – Žižkov 4:2 (3:1). Branky: 6. a 40. Leibl, 30. a 48. Vašulín – 42. Mashike, 74. Súkenník. Žluté karty: 82. Vlkanova – 45+2. Bazal, 76. Súkenník, 83. Opluštil, 83. Batioja * Líšeň - Jihlava

Dohrávka 14. kola, středa 7. dubna, 16.30 hodin: Prostějov – Dukla Praha

Dohrávka 15. kola, středa 7. dubna, 16.30 hodin: Táborsko – Vyšehrad.

17. kolo, neděle 11. dubna, 16.30 hodin: Jihlava – Třinec (pátek 9. 4., 16.00), Chrudim – Ústí nad Labem (sobota 10. 4., 13.00, ČT SPORT), Dukla Praha – Varnsdorf (sobota 10. 4., 16.30), Vyšehrad – Hradec Králové (sobota 10. 4., 16.30), Žižkov – Blansko (10.15), Táborsko – Prostějov, Vlašim – Líšeň.