Dobré dopoledne, dnes je středa 17.7.2019
svátek slaví Martina,
zítra Drahomíra
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

03 priorPouze potraviny Billa budou od února fungovat v obchodním domě Prior v centru města. Všichni ostatní nájemníci v lednu skončí. Od 11. února je v prostorách nahradí dělníci, kteří se pustí do proměny komunistického nákupáku v moderní Zlatou bránu. Ta by se měla slavnostně otevřít už před letošními Vánocemi.

Přestože už je řada obchodníků z Prioru odstěhovaných, Priorem v těchto dnech proudí nebývalé množství lidí. Táhnou je sem výrazné slevy nabízené obchodníky, kteří budovu do konce ledna opustí. „Všichni nájemníci Prior opustí do konce ledna. Zůstanou pouze potraviny Billa, které zde budou fungovat až do začátku prázdnin,” uvedl Adolf Vlk, jednatel společnosti Prior IK.   V únoru odstartuje proměna Prioru ve Zlatou bránu. Ta by se měla po vzoru brněnské Vaňkovky stát průchozí nákupní galerií nabízející v centru města prestižní zahraniční značky. O prodejní plochu je už nyní značný zájem. „Přízemí už teď máme prakticky obsazené. Celkově máme zájemce asi na osmdesát procent prostoru,” sdělil Vlk s tím, že jména některý z nájemců by měla být známa v únoru. V současné době ve „starém” Prioru působí spíše menší obchodníci. „Přestěhuji se do Netušilovy ulice. Zda se vrátím, to zatím nevím. Chtěl bych, ale zatím nemám nic podepsaného,” reagoval například  Drahomír Letev, který v Prioru prodává mobilní telefony. Svoji budoucnost však podobně jako jiní malí obchodníci pečlivě zvažuje. Podle jeho slov je na kšeftech patrné, že lidé stále více peníze utrácejí v obchodních zónách na krajích měst. „Centrem města většinou pouze procházejí. Přesto se mi na kraj města zatím nechce. Moji stálí zákazníci jsou zvyklí, že mě najdou v centru. Nerad bych o ně přišel,” uvažuje Letev, který si od proměny  Prioru ve Zlatou bránu ledacos slibuje. „Líbí se mi, jak vypadá nový Prior v Olomouci. Věřím, že se to tady oživí,” uzavřel. 

Total Comments

  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments