Dobré ráno, dnes je pátek 10.7.2020
svátek slaví Libuše a Amálie,
zítra Olga
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

03 priorPouze potraviny Billa budou od února fungovat v obchodním domě Prior v centru města. Všichni ostatní nájemníci v lednu skončí. Od 11. února je v prostorách nahradí dělníci, kteří se pustí do proměny komunistického nákupáku v moderní Zlatou bránu. Ta by se měla slavnostně otevřít už před letošními Vánocemi.

Přestože už je řada obchodníků z Prioru odstěhovaných, Priorem v těchto dnech proudí nebývalé množství lidí. Táhnou je sem výrazné slevy nabízené obchodníky, kteří budovu do konce ledna opustí. „Všichni nájemníci Prior opustí do konce ledna. Zůstanou pouze potraviny Billa, které zde budou fungovat až do začátku prázdnin,” uvedl Adolf Vlk, jednatel společnosti Prior IK.   V únoru odstartuje proměna Prioru ve Zlatou bránu. Ta by se měla po vzoru brněnské Vaňkovky stát průchozí nákupní galerií nabízející v centru města prestižní zahraniční značky. O prodejní plochu je už nyní značný zájem. „Přízemí už teď máme prakticky obsazené. Celkově máme zájemce asi na osmdesát procent prostoru,” sdělil Vlk s tím, že jména některý z nájemců by měla být známa v únoru. V současné době ve „starém” Prioru působí spíše menší obchodníci. „Přestěhuji se do Netušilovy ulice. Zda se vrátím, to zatím nevím. Chtěl bych, ale zatím nemám nic podepsaného,” reagoval například  Drahomír Letev, který v Prioru prodává mobilní telefony. Svoji budoucnost však podobně jako jiní malí obchodníci pečlivě zvažuje. Podle jeho slov je na kšeftech patrné, že lidé stále více peníze utrácejí v obchodních zónách na krajích měst. „Centrem města většinou pouze procházejí. Přesto se mi na kraj města zatím nechce. Moji stálí zákazníci jsou zvyklí, že mě najdou v centru. Nerad bych o ně přišel,” uvažuje Letev, který si od proměny  Prioru ve Zlatou bránu ledacos slibuje. „Líbí se mi, jak vypadá nový Prior v Olomouci. Věřím, že se to tady oživí,” uzavřel. 

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Uzavírka zatím bez problémů.

Už druhým týdnem je v platnosti uzavírka jedné z nejfrekventovanějších ulic v Prostějově. Zatímco dělníci už pracují na rekonstrukci povrchu vozovky na Vápenici, doprava v centru Prostějova nijak nekolabuje a řidiči v klidu využívají objízdných tras. Jen aby to tak vydrželo.

Místo basy podmínka.

Vrchní soud v Olomouci byl zcela jiného názoru než Krajský soud v Brně. Bývalý předseda mládežnického hokejového klubu LHK Jestřábi spolek Michal Tomiga uspěl u odvolacího soudu, který mu za dotační podvod ve známé kauze změnil pětiletý nepodmíněný trest na tříletou podmínku.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Jiří Vrba

Nestor pivínské zábavy se stal Největším Hanákem! Divadelník ze spolku Větřák Jiří Vrba dosáhl vítězství v prestižní anketě vyhlašované Hanáckou Kyselkou.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

100


Další „stovkařce“ v Prostějově přišel osobně poblahopřát první náměstek primátora Jiří Pospíšil. Paní Božena Zikušková oslavila kulaté narozeniny v plné svěžesti a pohodě.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„JAK MŮŽETE VYCHOVÁVAT DĚTI, KDYŽ OBA FETUJETE A KRADETE?!“

Soudce Okresního soudu v Prostějově Petr Vrtěl se v případě Ondřeje Smékala přiklonil k nejvyššímu možnému trestu, tedy dvouletému trestu domácího vězení.

Total Comments

-