Příjemnou noc, dnes je pondělí 14.10.2019
svátek slaví Agáta,
zítra Tereza
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

03 priorPouze potraviny Billa budou od února fungovat v obchodním domě Prior v centru města. Všichni ostatní nájemníci v lednu skončí. Od 11. února je v prostorách nahradí dělníci, kteří se pustí do proměny komunistického nákupáku v moderní Zlatou bránu. Ta by se měla slavnostně otevřít už před letošními Vánocemi.

Přestože už je řada obchodníků z Prioru odstěhovaných, Priorem v těchto dnech proudí nebývalé množství lidí. Táhnou je sem výrazné slevy nabízené obchodníky, kteří budovu do konce ledna opustí. „Všichni nájemníci Prior opustí do konce ledna. Zůstanou pouze potraviny Billa, které zde budou fungovat až do začátku prázdnin,” uvedl Adolf Vlk, jednatel společnosti Prior IK.   V únoru odstartuje proměna Prioru ve Zlatou bránu. Ta by se měla po vzoru brněnské Vaňkovky stát průchozí nákupní galerií nabízející v centru města prestižní zahraniční značky. O prodejní plochu je už nyní značný zájem. „Přízemí už teď máme prakticky obsazené. Celkově máme zájemce asi na osmdesát procent prostoru,” sdělil Vlk s tím, že jména některý z nájemců by měla být známa v únoru. V současné době ve „starém” Prioru působí spíše menší obchodníci. „Přestěhuji se do Netušilovy ulice. Zda se vrátím, to zatím nevím. Chtěl bych, ale zatím nemám nic podepsaného,” reagoval například  Drahomír Letev, který v Prioru prodává mobilní telefony. Svoji budoucnost však podobně jako jiní malí obchodníci pečlivě zvažuje. Podle jeho slov je na kšeftech patrné, že lidé stále více peníze utrácejí v obchodních zónách na krajích měst. „Centrem města většinou pouze procházejí. Přesto se mi na kraj města zatím nechce. Moji stálí zákazníci jsou zvyklí, že mě najdou v centru. Nerad bych o ně přišel,” uvažuje Letev, který si od proměny  Prioru ve Zlatou bránu ledacos slibuje. „Líbí se mi, jak vypadá nový Prior v Olomouci. Věřím, že se to tady oživí,” uzavřel. 

Total Comments

 • GJW
 • Jaro pojištění
 • Ski půjčovna
 • ME korfbal
 • Dyne
 • Sad Smržice
 • Hokej Florýk
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RESTAURACI U CÍSAŘSKÉ CESTY?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zámek památkou roku.

V obrovský souboj lidí hlasujících na sociálních sítích se proměnila soutěž o moravskou památku roku, která se v posledních letech dočkala významné obnovy, či dokonce záchrany. A podařilo se, zvítězil zámek v Čechách pod Kosířem, který přeskočil konkurenta z Kunína.


Letošní úroda?

Tragédie! Špatné, mizerné, bída. Taková slova nejčastěji padají v souvislosti s takřka veškerou úrodou. Jak sadaři, tak zemědělci si stěžují na celou řadu věcí, které způsobily, že letošek nevypadá vůbec utěšeně. Nedařilo se příliš třeba obilninám nebo cukrovce, tradičním plodinám na Hané. Někdejší bašta tak pláče a ačítají se ztráty...

Total Comments

Osobnost týdne

MICHAL DLOUHÝ
40 dlouhy
Známý herec minulé úterý společně s Kateřinou Lojdovou předvedl v Prostějově excelentní výkon v divadelní hře Válka Roseových. Nebylo divu, že si po konci šel pětkrát pro potlesk diváků na otevřené scéně.

Total Comments

Číslo týdne

 1 988
Na Prostějovsku pracují aktuálně legálním způsobem necelé dvě tisícovky cizinců. Podle odborníků bude tento počet i nadále stoupat, protože práce je tolik, že zaměstnavatelé už z domácích zdrojů nemají kde brát.

Total Comments

Výrok týdne

„Už posedmé mi bourají domov!“

Jeden z bezdomovců od místního nádraží si Večerníku postěžoval, že bydlet v polorozpadlých nemovitostech není vůbec nic jednoduchého a dlouhotrvajícího.

Total Comments