Dobré ráno, dnes je pondělí 27.5.2019
svátek slaví Valdemar,
zítra Vilém
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

2012 31 dvorakZnámý pěstitel konopí z Ospělova Dušan Dvořák do vězení nepůjde. Přitom kvůli pěstování marihuany mu hrozilo až deset let pobytu za mřížemi. Obžaloba však byla stažena. Stejně to dopadlo i v případě, kdy dvěma ženám vyhrožoval, že je „umlátí palicí”.

 

 

„Žalobu jsem stáhl na základě znaleckého posudku z oboru psychyatrie. Z něho vyplývalo, že pan Dvořák v době pěstování marihuany nebyl duševně zdravý. Kvůli tomu nebyl schopen rozpoznat následky svého jednání. V takovém případě by jej soud stejně osvobodil. Proto jsem vzal obžalobu zpět,” vysvětlil prostějovský státní zástupce Ivo Černík, který se dle vlastních slov nechal inspirovat postupem pražské státní zástupkyně Zdeňky Galkové. Ta Dvořáka obvinila z trestného činu vydírání za to, že Karolíně Peake a Dagmar Navrátilové poslal výhružné SMS zprávy. „V těch jim vyhrožoval, že je „umlátí palicí”. Právě na základě znaleckého posudku z oboru psychiatrie však kolegyně svoji žalobu v pondělí u soudu stáhla,” doplnil Černík.

Kauza, kterou se měl v úterý zabývat prostějovský soud se vztahuje k policejnímu zásahu ze září 2010. Policisté tehdy z Ospělova odvezli přes 140 částečně usušených rostlin a další dvě stovky konopných rostlin sklidili na Dvořákově zahradě.

O svou sklizeň přišel Dvořák také před třemi lety. Policisté tehdy zabavili téměř 800 rostlin a skoro 20 kilogramů sušené hmoty. Prostějovský soud mu za to vyměřil trest 30 měsíců vězení s podmínečným odkladem na 2,5 roku. Za opakovanou trestnou činnost Dvořákovi v úterý hrozil nepodmíněný trest.

O své nepoučitelnosti Dušan Dvořák přesvědčil i loni v srpnu, kdy mu kriminalisté na jeho zahrádce v Ospělově sklidili sedm desítek rostlin a dále masti a tinktury.

Dušan Dvořák se vždy hájil tím, že konopí používá pouze pro léčebné účely. Toto tvrzení dle státního zástupce vyvrací množství psychotropní látky THC v rostlinách, které Dušan Dvořák pěstuje. Podstatné je, že hodnota marihuany, kterou jinde nezaměstnaný Dušan Dvořák na své zahrádce nelegálně pěstoval, by se na černém trhu pohybovala v řádech milionů korun.

Total Comments

 • KSČM
 • Box
 • Interforst
 • Prostějov Cup 2019
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Byli jste o víkendu volit do Evropského parlamentu? A koho?

P3_hanaci
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Noc kostelů táhla.

Fenomenální akce přitáhla stovky zájemců o prohlídky kostelů po celém Česku, Prostějovsko nevyjímaje. Svatostánky otevřely své útroby při dalším ročníku Noci kostelů a návštěvníci se tak mohli dostat i do prostor, kam se běžný smrtelník jen tak nedostane. A potěšitelným faktem bylo i to, že možnosti využili i nevěřící.

Zmlácený sudí.

Prostějovský fotbalový rozhodčí Petr Antoníček byl po finálovém utkání MOL Cupu napaden fanoušky poraženého Baníku Ostrava, kteří mu jako videorozhodčímu vyčítali schválení pokutového kopu ve prospěch pražské Slavie, načež jeden z nich jej udeřil pěstí a povalil na zem. Většímu násilí zabránila až hlídka Městské policie v Olomouci...

Total Comments

Osobnost týdne

Jiří Drahoš
21 drahos
Prostějov uplynulou středu navštívil senátor a v minulosti i kandidát na prezidenta České republiky Jiří Drahoš. Zavítal na radnici i do muzea, stihl i besedu se studenty. A Večerníku poskytl exkluzivní rozhovor, na který se můžete těšit ještě do prázdnin.

Total Comments

Číslo týdne

1

A hop do přehrady! Nejlepším možným výsledkem skončilo první měření vody v plumlovské nádrži, kde je na začátek sezóny kvalitní voda bez sinic a jiných nepříjemností. Přehrada stejně jako Poděbrady u Olomouce dostala jedničku.

Total Comments

Výrok týdne

„Každej furt kecá o suchu a já jsem mokrej jako myš!“

Jeden z promočených bezdomovců před místním nádražím takto hudroval v lijáku, který během minulé středy zkrápěl nejen město Prostějov

Total Comments