Dobrý podvečer, dnes je neděle 15.9.2019
svátek slaví Jolana,
zítra Ludmila
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

2012 31 dvorakZnámý pěstitel konopí z Ospělova Dušan Dvořák do vězení nepůjde. Přitom kvůli pěstování marihuany mu hrozilo až deset let pobytu za mřížemi. Obžaloba však byla stažena. Stejně to dopadlo i v případě, kdy dvěma ženám vyhrožoval, že je „umlátí palicí”.

 

 

„Žalobu jsem stáhl na základě znaleckého posudku z oboru psychyatrie. Z něho vyplývalo, že pan Dvořák v době pěstování marihuany nebyl duševně zdravý. Kvůli tomu nebyl schopen rozpoznat následky svého jednání. V takovém případě by jej soud stejně osvobodil. Proto jsem vzal obžalobu zpět,” vysvětlil prostějovský státní zástupce Ivo Černík, který se dle vlastních slov nechal inspirovat postupem pražské státní zástupkyně Zdeňky Galkové. Ta Dvořáka obvinila z trestného činu vydírání za to, že Karolíně Peake a Dagmar Navrátilové poslal výhružné SMS zprávy. „V těch jim vyhrožoval, že je „umlátí palicí”. Právě na základě znaleckého posudku z oboru psychiatrie však kolegyně svoji žalobu v pondělí u soudu stáhla,” doplnil Černík.

Kauza, kterou se měl v úterý zabývat prostějovský soud se vztahuje k policejnímu zásahu ze září 2010. Policisté tehdy z Ospělova odvezli přes 140 částečně usušených rostlin a další dvě stovky konopných rostlin sklidili na Dvořákově zahradě.

O svou sklizeň přišel Dvořák také před třemi lety. Policisté tehdy zabavili téměř 800 rostlin a skoro 20 kilogramů sušené hmoty. Prostějovský soud mu za to vyměřil trest 30 měsíců vězení s podmínečným odkladem na 2,5 roku. Za opakovanou trestnou činnost Dvořákovi v úterý hrozil nepodmíněný trest.

O své nepoučitelnosti Dušan Dvořák přesvědčil i loni v srpnu, kdy mu kriminalisté na jeho zahrádce v Ospělově sklidili sedm desítek rostlin a dále masti a tinktury.

Dušan Dvořák se vždy hájil tím, že konopí používá pouze pro léčebné účely. Toto tvrzení dle státního zástupce vyvrací množství psychotropní látky THC v rostlinách, které Dušan Dvořák pěstuje. Podstatné je, že hodnota marihuany, kterou jinde nezaměstnaný Dušan Dvořák na své zahrádce nelegálně pěstoval, by se na černém trhu pohybovala v řádech milionů korun.

Total Comments

 • Národní dum
 • Hanácké Slavnosti
 • Prohlídky Plumlov
 • Bonsaj
 • Box
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Kdo je podle vás největším fotbalistou prostějovské historie?

P3_aplaus
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments