Dobrý večer, dnes je neděle 24.3.2019
svátek slaví Gabriel,
zítra Marián
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

2012 31 dvorakZnámý pěstitel konopí z Ospělova Dušan Dvořák do vězení nepůjde. Přitom kvůli pěstování marihuany mu hrozilo až deset let pobytu za mřížemi. Obžaloba však byla stažena. Stejně to dopadlo i v případě, kdy dvěma ženám vyhrožoval, že je „umlátí palicí”.

 

 

„Žalobu jsem stáhl na základě znaleckého posudku z oboru psychyatrie. Z něho vyplývalo, že pan Dvořák v době pěstování marihuany nebyl duševně zdravý. Kvůli tomu nebyl schopen rozpoznat následky svého jednání. V takovém případě by jej soud stejně osvobodil. Proto jsem vzal obžalobu zpět,” vysvětlil prostějovský státní zástupce Ivo Černík, který se dle vlastních slov nechal inspirovat postupem pražské státní zástupkyně Zdeňky Galkové. Ta Dvořáka obvinila z trestného činu vydírání za to, že Karolíně Peake a Dagmar Navrátilové poslal výhružné SMS zprávy. „V těch jim vyhrožoval, že je „umlátí palicí”. Právě na základě znaleckého posudku z oboru psychiatrie však kolegyně svoji žalobu v pondělí u soudu stáhla,” doplnil Černík.

Kauza, kterou se měl v úterý zabývat prostějovský soud se vztahuje k policejnímu zásahu ze září 2010. Policisté tehdy z Ospělova odvezli přes 140 částečně usušených rostlin a další dvě stovky konopných rostlin sklidili na Dvořákově zahradě.

O svou sklizeň přišel Dvořák také před třemi lety. Policisté tehdy zabavili téměř 800 rostlin a skoro 20 kilogramů sušené hmoty. Prostějovský soud mu za to vyměřil trest 30 měsíců vězení s podmínečným odkladem na 2,5 roku. Za opakovanou trestnou činnost Dvořákovi v úterý hrozil nepodmíněný trest.

O své nepoučitelnosti Dušan Dvořák přesvědčil i loni v srpnu, kdy mu kriminalisté na jeho zahrádce v Ospělově sklidili sedm desítek rostlin a dále masti a tinktury.

Dušan Dvořák se vždy hájil tím, že konopí používá pouze pro léčebné účely. Toto tvrzení dle státního zástupce vyvrací množství psychotropní látky THC v rostlinách, které Dušan Dvořák pěstuje. Podstatné je, že hodnota marihuany, kterou jinde nezaměstnaný Dušan Dvořák na své zahrádce nelegálně pěstoval, by se na černém trhu pohybovala v řádech milionů korun.

Total Comments

  • Basic
  • Zahradnictví Adelovi
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_superfinale_korfbal

Anketa - hlavní

Jak hodnotíte sezónu prostějovských hokejistů?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pod mostem se maká.

Většina Prostějovanů zřejmě již zaregistrovala, že se pod mostem v Olomoucké ulici pilně pracuje. Bagry a stavební dělníci připravují základy pro „podchod“ pod mostem, který v nebezpečné a dopravně frekventované lokalitě bude sloužit jak cyklistům, tak chodcům. Už aby to bylo!

Sníh přikryl Protivanovsko.

Jaro se pomalu ale jistě ujímá vlády, ovšem pozor! „Paní Zima“ ještě ani zdaleka neřekla poslední slovo. Důkazem toho je středeční chumelenice na Protivanovsku, kde napadlo zhruba pět centimetrů sněhové pokrývky. Silničáři tak měli po delším čase opět práci a děti málem stavěly sněhuláky...

Total Comments

Osobnost týdne

Simona STAŠOVÁ

Dcera Jiřiny Bohdalové byla hlavní postavou divadelní hry Skleněný zvěřinec, kterou skvělá herečka představila se svými kolegy minulé pondělí na prknech Městského divadla v Prostějově.

11 stasova

Total Comments

Číslo týdne

7
Na této příčce skončili sezónu Chance ligy 2018/2019 hokejisté Prostějova. Ani napočtvrté za sebou tak Jestřábi ve druhé nejvyšší soutěži nepřekročili svůj stín a znovu vypadli již ve čtvrtfinále play-off.

Total Comments

Výrok týdne

„ŽE NÁS LIDI BEROU VÁŽNĚ - SMRTELNĚ VÁŽNĚ“

Předseda Klubu vojenské historie Dukla Prostějov Jaroslav Dvořák má o největším úspěchu své organizace zcela jasno...

Total Comments